charnico بازار میلیون خودرو 15میلیون خودرو دست دوم

charnico: بازار میلیون خودرو 15میلیون خودرو دست دوم

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آیا احمدی‌نژاد صادق بود؟

اتفاقات رخ داده در کازرون از چند منظر باید بررسی شوند؛ منظر نخست، عنوان تقسیمات کشوری هست. در این زمینه باید بررسی شود و سؤال ما هم این است که آیا جداشدن بخشی ا

آیا احمدی‌نژاد صادق بود؟

آیا احمدی نژاد صادق بود؟

عبارات مهم : اعتراض

اتفاقات رخ داده در کازرون از چند منظر باید بررسی شوند؛ منظر نخست، عنوان تقسیمات کشوری هست. در این زمینه باید بررسی شود و سؤال ما هم این است که آیا جداشدن بخشی از کازرون بر اساس مطالعات فنی و با توجیهی پذیرفتنی در حال انجام بوده یا خیر؟ اگرچه طبق اعلام وزارت کشور، فعلا این عنوان متوقف شده است هست، ولی از وزیر کشور می خواهیم مطالعات و دلایل این تصمیم را به اطلاع مجلس برساند.

آیا احمدی‌نژاد صادق بود؟

مسئله بعدی، اعتراض مردم به این تصمیم هست. معمولا در اعتراض و نقد مردم یا بخشی از آنها، گروه هایی در پی بهره برداری و تأمین منافع خود هستند. در این فضا باید حساب معترضان را از گروه هایی که دنبال ایجاد ناامنی هستند، جدا کرد. این وظیفه نهادهای امنیتی و قضائی است که در بعضی موارد متأسفانه نتوانسته اند آن را به درستی اجرائی کنند. یکی از دلایلی که در اعتراضات دی ماه به شدت روی آزادشدن دانش آموزان و دانشجویان حساسیت داشتیم، همین عنوان بود. به هرحال همه در کشور ما پذیرفته اند که اعتراض و انتقاد حق مردم هست. مردم صاحبان مهم کشور هستند و طبق قانون اساسی می توانند از ظرفیت های قانونی جهت بیان اعتراض خود استفاده کنند. اگر به سال های گذشته نگاه کنید، متوجه می شوید همین به رسمیت شناختن حق اعتراض از سوی نهادهای متفاوت هرگز سابقه نداشته است.

همواره نخستین راهی که به ذهن بعضی می رسید، برخورد انتظامی و قضائی با معترضان بود، ولی امروز همه می گویند باید صدای مردم را شنید. ما هنوز راه طولانی و مشکل در پیش داریم تا این سخن از حرف به عمل واقعی برسد، ولی باید از همین گام های نیم بند نیز استقبال کرد. امروز هیچ مسئولی در کشور نیست که بتواند در عرصه عمومی بگوید کسی حق اعتراض ندارد؛ امری که در گذشته مرسوم بود. حتی آنهایی که اعتقاد به سرکوب هر نقد و اعتراضی هستند نیز این جسارت را ندارند که در یک اظهارنظر رسانه ای بگویند باید هر نقدی سرکوب و هر منتقدی ساکت شود. توصیه سومی که در این عنوان اهمیت بالایی دارد، نحوه مواجهه با اعتراضات هست. آنچه یک نقد جمعی یا یک اعتراض راحت را تبدیل به یک بحران در سطح وسیع می کند، همین نحوه مواجهه با اعتراضات است.

اتفاقات رخ داده در کازرون از چند منظر باید بررسی شوند؛ منظر نخست، عنوان تقسیمات کشوری هست. در این زمینه باید بررسی شود و سؤال ما هم این است که آیا جداشدن بخشی ا

متأسفانه بعضی همچنان فکر می کنند تحدید آزادی رسانه ها و جلوگیری از نظارت افکار عمومی، یکی از راه های آخر دادن به اعترضات هست؛ درحالی که در دنیای امروز، دیگر چنین موضوعی کارایی ندارد و مردم آن را نمی پذیرند. به جای بی اطلاع نگه داشتن افکار عمومی باید به سمت اعتماد سازی حرکت کرد. اگر مردم به دستگاه های تأمین کننده نظم و امنیت اعتماد بیشتری داشته باشند و آنها نیز رفتاری دقیق و صحیح در پیش بگیرند، طبعا اعتماد عمومی نیز تقویت می شود. در عنوان کازرون، ما منتظر توضیحات دقیق وزارت کشور هستیم. به هرحال در مدت اخیر اتفاقات متعددی در حوزه مسئولیت آقای رحمانی فضلی رخ داده است که ایشان باید پاسخ گوی آنها باشد. در این عنوان نیز یک بحث چگونگی رسیدن به این تصمیم است که کازرون باید تقسیم شود و یک بحث نیز نحوه برخورد نیروی انتظامی هست. نیروی انتظامی در ماه های اخیر چندین بار با نقد و اعتراض جدی مردم، گروه ها، احزاب و نمایندگان مجلس مواجه شده است است.

طبق ساختار اداری نیز وزیر کشور باید مسئولیت اتفاقات رخ داده را بپذیرد؛ بنابراین اینجا بهانه هایی مانند «موضوع در اختیار ما نیست» یا «نهادهای دیگری موازی کاری می کنند»، مسموع نیست. با شروع به کار مجلس در هفته جاری، بار دیگر از وزیر کشور می خواهیم در مجلس حاضر شده است و به سؤالات نمایندگان پاسخ دهد.

فاطمه سعیدی- نماینده مردم تهران

آیا احمدی‌نژاد صادق بود؟

شرق

واژه های کلیدی: اعتراض | اعتراض | انتظامی | اعتراضات | نیروی انتظامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog