charnico بازار میلیون خودرو 15میلیون خودرو دست دوم

charnico: بازار میلیون خودرو 15میلیون خودرو دست دوم

گت بلاگز اخبار گوناگون شکوه کهکشان بر فراز مرداب فوت / تصویر نجومی روز ناسا

این نمای به‌ظاهر غیرعادی، نه صحنه‌ای از یک فیلم علمی‌تخیلی است و نه تصویری تخیلی از سیاره‌ای فرازمینی. اینجا «Deadvlei» در نامیبیاست، مرداب مرده‌ای که ۵۰۰ سال ا

شکوه کهکشان بر فراز مرداب فوت / تصویر نجومی روز ناسا

تصویر نجومی روز ناسا: شکوه کهکشان بر فراز مرداب مرگ

عبارات مهم : تصویر

این نمای به ظاهر غیرعادی، نه صحنه ای از یک فیلم علمی تخیلی است و نه تصویری تخیلی از سیاره ای فرازمینی. اینجا «Deadvlei» در نامیبیاست، مرداب مرده ای که ۵۰۰ سال است حیات از آن رخت بربسته هست.

به گزارش خبرآنلاین، «Deadvlei» در زبان بومیان نامیبیا به معنی «مرداب مرده» هست. این منطقه که در پارک ناکلافت نامیب (Namib-Naukluft) واقع شده، بیش از ۵۰۰ سال است که عملا مرده هست. در روزگاری دور، بارندگی های سیل آسا رودخانه ای محلی را پدید آورد و درختان جوانی سبز شدند؛ ولی با هجوم تل شنی ها و قطع جریان آب، درختان هم خشک شدند و فقط نشانه ای خشک از آن ها باقی ماند.

در این تصویر قشنگ که به دست «استفان لیبرمن» (Stefan Liebermann) ثبت شده، نوار باشکوه راه شیری را می بینید. روشنایی زمینه تمام وکمال حاصل بازتاب نور ستارگان و کهکشان است و جهت نورپردازی از هیچ منبع دیگری استفاده نشده. در سمت چپ تصویر و بالای افق می توانید نوار سفید کم رنگی را پایین تر از راه شیری ببینید که نور منطقه البروجی نام دارد. این پدیده که به فجر کاذب هم معروف هست، حاصل بازتاب نور خورشید از ذرات گردوغبار پراکنده درون مدار زمین حاصل می شود. در سمت را ست تصویر هم درست در مرز آسمان و رمل، می توانید ابرهای ماژلانی بزرگ و کوچک را تشخیص دهید، کهکشان های کوتوله ای که قمر کهکشان راه شیری هستند.

شکوه کهکشان بر فراز مرداب فوت / تصویر نجومی روز ناسا

واژه های کلیدی: تصویر | مرداب | درختان | بازتاب | تصویری | اخبار گوناگون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog