charnico بازار میلیون خودرو 15میلیون خودرو دست دوم

charnico: بازار میلیون خودرو 15میلیون خودرو دست دوم

گت بلاگز بوشهر ضرورت برگزاری انتخابات سالم و قانونمند

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه رعایت مسابقه اثباتی، احترام به حقوق نامزدهای دیگر، تقوای سیاسی، صداقت و نقد منصفانه را از سوی نامزدهای انتخ

ضرورت برگزاری انتخابات سالم و قانونمند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، محمدباقر بومیان با تاکید بر اینکه فضای انتخابات با توجه به شریط و لوازمی که دارد بستر رفتارهای معروف و منکر هست، اظهار داشت: در جامعه اسلامی « انتخابات سالم» باید فارغ از منکرها باشد.
وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر در انتخابات یک فریضه عمومی است تاکید کرد: حزب موتلفه تلاش کرده تا ضمن آشنایی با اهم معروف ها و منکرهای انتخاباتی، به عنوان یک مسلمان و شهروند جامعه اسلامی در عمل به وظیفه شرعی و قانونی و لبیک به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب با برگزاری انتخاباتی سالم، حماسه باشکوه و ماندگار دیگری در دفتر زرین انقلاب اسلامی ثبت شود.

عبارات مهم : اسلامی

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه آشنایی معروف ها و منکرها در حوزه انتخابات را مهم دانست و افزود: حزب موتلفه اسلامی با تدوین معروف ها و منکرها در عرصه انتخابات تلاش کرده نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها را با این فریضه الهی آشنا کند.

بومیان به برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با رعایت اخلاق انتخاباتی و اسلامی تاکید کرد و گفت: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی انتخابات سالم، انتخاباتی است که هم داوطلبان و هم هواداران و سایر اقشاری که در ستادها فعالیت می کنند ضوابط و قواعد انتخابات اسلامی رعایت کنند.

وی با بیان تفاوت های انتخابات در نظام اسلامی با غرب، تصریح کرد: در انتخابات نظام اسلامی تمام ارزش های انقلاب اسلامی همراه با آموزه های دینی و مذهبی مورد توجه قرار می گیرد که مورد نیاز است مجریان، ناظران، داوطلبان، حامیان نامزدها در فرایند متفاوت انتخابات این ارزش ها را مورد توجه قرار دهند تا شاهد برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند باشیم.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه اسلامی گفت: شش معروف و منکر در فضاهای انتخاباتی تعیین شده است هست.

وی نخستین معروف در عرصه انتخابات را حضور و شرکت فعال در این عرصه دانست و گفت: مشمول بر 4 بخش داوطلب شدن، فعالیت انتخاباتی، فضای سیاسی و مواضع است.

بومیان معروف ها و منکرات بخش داوطلب شدن را اینگونه عنوان کرد: بی تفاوتی، عدم احساس مسئولیت، خودرایی، ولایت ستیزی، ریاست طلبی، تظاهر و نفاق، فتنه گری، بی کفایتی و خودپسندی از منکرات حوزه داوطلب شدن است و معروف های این بخش، احراز وظیفه شرعی، ولایت مداری، مشورت، شایستگی کافی، آشنایی وظایف، ترجیح افراد افضل بر خود، اخلاص، صداقت، تخصص لازم، تعهد و پاسخگویی به ملت است.

وی با بیان اینکه در فعالیت های انتخاباتی باید خدامحوری، قانون گرایی، خردورزی، برخورد صادقانه با مردم و مشوش نکردن اذهان عمومی مد نظر داوطلبان باشد تاکید کرد: قانون ستیزی، انحصار طلبی، مشوش کردن فضا، اهانت به نهادهای قانونی و نسنجیده گویی از منکرات است که باید مورد توجه داوطلبان قرار بگیرد.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه اسلامی رعایت قانون در همه مراحل انتخابات از طرف داوطلبان را مهم دانست و اعلام کرد: داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در تبلیغات باید مسابقه اثباتی، احترام به حقوق داوطلبان دیگر، تقوای سیاسی، صداقت و نقد منصفانه مورد توجه قرار دهند.

بومیان با تاکید بر توجه به محتوای تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: استفاده از شعارهای هنجار شکن، شعارهای وعده ای و غیر عملیاتی و استفاده از تصویرهای ضد ارزشی و بی تقوایی رسانه ای از منکرات حوزه تبلیغات انتخابات است.

وی با بیان اینکه واکنش‌ها نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری یکی از معیارهای نامزد اصلح هست، تاکید کرد: بعضی از نامزدهای انتخاباتی در نخستین مناظره تلویزیونی ارزش ها و اخلاق اسلامی را رعایت نکردند و این در حالی است که واکنش‌ها کاندیداها یکی از معیارهای نامزد اصلح است.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه اسلامی تدین، صالح، پذیرش نظام و ارزش های آن را از شاخصه های نامزد اصلح دانست و خاطر نشان کرد: استقلال و عدم وابستگی، زیرپا نگذاشتن مصالح ملی، تخصص و تعهد و توانایی علمی و عملی، آشنایی نسبت به پرسشها جامعه، سپربلای پرسشها مردم بودن، مردمی و راحت زیست بودن از شاخصه های نامزد اصلح است.

انتهای خبر/ ث

واژه های کلیدی: اسلامی | انتخابات | داوطلبان | جامعه اسلامی | ریاست جمهوری | انقلاب اسلامی | نامزدهای انتخاباتی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog