charnico بازار میلیون خودرو 15میلیون خودرو دست دوم

charnico: بازار میلیون خودرو 15میلیون خودرو دست دوم

گت بلاگز علمی پزشکی معاونت در هفته‌ای که گذشت

حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از ۷۰۰ پژوهشگر مقیم خارج کشور، میزان پیوند سلول‌های خون‌رسان در کشور به ۱۰۰۰ مورد در سال رسید از اخبار مهم معاونت علمی هست.

معاونت در هفته‌ای که گذشت

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری های نوینگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از ۷۰۰ پژوهشگر مقیم خارج کشور، میزان پیوند سلول های خون رسان در کشور به ۱۰۰۰ مورد در سال رسید و حمایت ۱۰ ساله از رساله های کاربردی دکتری از بااهمیت ترین اخبار معاونت در هفته گذشته است.

عبارات مهم : ایران

حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از ۷۰۰ پژوهشگر مقیم خارج کشور
سورنا ستاری معاون علمی فناوری مدیر جمهوری گفت: در این دوره از نمایشگاه ۴۰ شرکت در بخش استارت آپ های ایرانیان خارج از کشور حضور دارند و ۷۰۰ نفر از محقققان ایرانی ساکن خارج از حمایت ما برخوردار شده است اند.
وی بیان کرد: این امر موجب شده است تا محققان به جای آنکه عضو هیات علمی دانشگاه ها شوند، در شرکت های دانش بنیان مشغول به فعالیت شوند که تاکنون نمونه های موفقی از این شرکت ها را عرضه کرده اند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به محصولات و خدمات فناورانه عرضه شده است از سوی این شرکت ها اظهار داشت: در حال حاضر دانش تازه از خارج از سوی کسانی که در آزمایشگاه های معتبر دنیا زیر نظر اساتید معروف کار کرده اند، به کشور وارد شده است است که این امر موجب شده است اشتغال جدیدی در کشور ایجاد شود.
میزان پیوند سلول های خون رسان در کشور به ۱۰۰۰ مورد در سال رسید
امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی گفت: هم اکنون در همه دنیا این عنوان اثبات شده است که زیاد کردن طول عمر و زیاد کردن عمر سلولی بدون بهره مندی از سلول های بنیادی میسر نیست.
وی با تاکید بر جایگاه سلول های بنیادی در کشورمان افزود: طی ۴۰ ساله گذشته و همگام با پیشرفت های کشورمان هم پای دنیا در این زمینه هم اکنون درمان این بیماری از صفر به میزان ۷۰ درصد علاج قطعی رسیده است و آنقدر سرعت پیشرفت دنیا در فناوری های سلول های بنیادی زیاد بوده که این رشد به حوزه های مهندسی پزشکی بازیافتی، ژن درمانی کشورمان نیز وارد شده است هست.
حمیدیه ادامه داد: نظام سلامت کشورمان طی چند سال اخیر در حوزه سلول های بنیادی به پیشرفتهای قابل توجهی دست یافته به گونه ای که نه تنها در این زمینه از غافله علمی جهانی عقب نمانده ایم بلکه هم اکنون در فناوری های سلول های بنیادی به رتبه پانزدهم جهانی دست یافته ایم و هم اکنون کشور عزیزمان ایران در رنک ۱۵ دنیا قرار دارد، شرایطی که باعث شد حتی گوی سبقط را در این زمینه از رژیم اشغالگر قدس نیز برباییم.
حمایت ۱۰ ساله از رساله های کاربردی دکتری
نصرت الله ضرغام رییس بنیاد علم کشور عزیزمان ایران گفت: صندوق حمایت از پژوهشگران از تحقیقات میان رشته ای به صورت فراگیر حمایت همه جانبه مالی و تجهیزاتی انجام می دهد که در این راستا با هیچ گونه محدودیتی رو به رو نیست.
وی عنوان کرد: با نشانه گرنت هم افزایی پروژه های مختلفی را تعریف کردیم و از رساله دکتری که در چهار چوب اولویت ها باشد با نشانه توسعه و تبدیل آن به محصولات حمایت خوبی انجام می شود.
رییس بنیاد علم کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: از پروژه های کاربردی و مورد نیاز بازار و کشور به مدت ۱۰ سال حمایت مالی و حتی کاری می شود و از محققان همکاری های خوبی در زمینه اجرای طرح های کلیدی و مهم ارزش صورت می گیرد.
ماهواره هاى مکعب دانشجویان ایرانى سر از فضا در مى آورند
محسن بهرامی معاون وزیر و رییس شرکت فضایی کشور عزیزمان ایران گفت: با تلاش همکاران شرکت فضایی کشور عزیزمان ایران در جلسه اخیر شرکت همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) مصوب شد که مسابقه ماهواره دانشجویی مکعب ایرانی، بخشی از فعالیت های این شرکت قرار گیرد و بعد از آخر مسابقات، ماهواره ساخته شده است به وسیله تیم برتر به وسیله پرتاب گرهای این شرکت یا پرتابگرهای داخلی به فضا فرستاده شود.
وی نشانه از برگزاری این مسابقه های را اشاعه فعالیت های فضایی میان دانشجویان و دانشگاه های کشور در حوزه های طراحی و ساخت ماهواره های کوچک دانست و تصریح کرد: از همکاران شرکت فضایی و معاونت فناوری فضایی می خواهیم که دور دوم این مسابقه های را شروع کنند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | ایرانی | فناوری | ماهواره | ماهواره | ایرانیان | سلول های بنیادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog