charnico بازار میلیون خودرو 15میلیون خودرو دست دوم

charnico: بازار میلیون خودرو 15میلیون خودرو دست دوم

گت بلاگز وب‌گردی خودرویی که سرعتش را خودکار تنظیم می کند!

یک شرکت خودروسازی توانایی جدیدی جهت خودروهایش تعریف کرده که براساس آن ماشین به طور خودکار لاین حرکت را عوض کردن می دهد و سرعت خود را با توجه به میزان ترافیک

خودرویی که سرعتش را خودکار تنظیم می کند!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، شرکت مرسدس بنز در نمایشگاه اتومبیل شانگهای از سری تازه کلاس S رونمایی کرد. این سری مجهز به فناوری «رانندگی هوشمند» هست. علاوه بر آن مشمول بر آپدیت های تازه جهت توانایی Active Distance Assist Distronic و فرمان خودکار هست. ولی این ماشین توانایی های هوشمندانه تری نیز دارد. براساس اخبار انتشار یافته فرمان خودروی سری S مرسدس بنز، هوشمندتر شده است و می تواند به طور هوشمند حتی لاین حرکت ماشین را نیز عوض کردن دهد. جهت این کار کافی است راننده ضربه ای به فرمان بزند تا این شاخصه فعال شود. اگر ماشین نتواند طی ۱۰ ثانیه فضای باز جهت عوض کردن لاین بیابد، مامورت خود را لغو می کند.

عبارات مهم : تنظیم
اما از تمام این موارد جالب تر توانایی Distronic هست. خودروی مجهز به این فناوری می تواند فاصله با خودروی جلویی را تنظیم کند، در صورت نیاز به طور خودکار سرعت خود را زیاد کردن یا کم کردن دهد. همچنین Distronic می تواند در سرعت انتخابی، فاصله زمانی با خودروی جلویی را نیز حفظ کند.

در خودروهای سری S مرسدس Distronic می تواند اطلاعات را از فناوری مسیریاب مرسدس دریافت کند و سرعت ماشین را هنگام ورود یا خروج از بزرگراه ها تنظیم کند. در این فرایند حتی مورد نیاز نیست راننده پدال ترمز یا گاز را بفشارد. فقط کافی است فرمان را بچرخاند و در آرامش از رانندگی لذت ببرد!

این نرم افزار سرعت ماشین را با توجه به ترافیک و سرعت خودروهای دیگر در خروجی و ورودی مسیرهای متفاوت تعیین می کند.

به هرحال در کنار این موارد، فناوری های مخصوصی جهت حفظ امنیت سرنشینان ماشین نیز در نظر گرفته شده است هست. در سری S توانایی توقف اضطراری، ترمز، کمک فرمان، و همین طور دوربین مادون قرمزی وجود دارد که انسان و حیوانات بزرگ را در شب ردیابی می کند.

منبع:مهر

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تنظیم | ماشین | مرسدس | خودکار | فناوری | سرعت خودر | رانندگی هوشمند | ترافیک

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog